DOPROVODNÝ PROGRAM

Doprovodný program (zahrnut ve vložném) se uskuteční dne 25.5.2017 od 13:00 hodin. V případě zájmu se registrujte prostřednictvím konferenčního systému.
Program je následující:

 

Plavba lodí po Brněnské přehradě

Přehradní nádrž s rozlohou 2.52 km2 byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou. Hladinu brázdí celkem šest "parníků", všechny lodě jsou na ekologický elektrický pohon.
Bližší informace/virtuální prohlídka

 

Hvězdárna a planetárium Brno

Sál Digitária vás pohltí obrazem a zvukem. Série speciálních projektorů v kombinaci s desítkami počítačů dokáže vykouzlit na projekční ploše o průměru 17 metrů překvapivě věrný model vesmíru. Pořad „Sluneční superbouře“ nabídne doslova dech beroucí záběry. Výtrysky extrémně horkého plynu, žhavé vlny tsunami a obrovské exploze. Pod náporem sluneční plazmy se prohýbá magnetické pole naší planety. Vydejte se s námi na výpravu k naší nejdůležitější hvězdě ve vesmíru. Poznejte horoucí nitro hluboko pod povrchem Slunce a zažijte obrovskou sílu slunečních superbouří.
Bližší informace: Sluneční superbouře, video (trailer)

 

Exkurze v Pivovaru Starobrno

Pivovar Starobrno stojí na stejném místě v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí již od roku 1872. Pivovarem provázejí kvalifikovaní průvodci, kteří turisty seznámí s dlouhou historií vaření piva na Starém Brně i v samotném pivovaru Starobrno. Informují o všech fázích výroby piva, tradiční technologii a kvalitních surovinách k jeho vaření. Návštěvníci si projdou varnu i prostory, kam ústí cylindrokonické tanky ke kvašení piva. Z ochozu si prohlédnou linku na vyfukování, plnění a balení PET lahví. Na závěr všechny čeká degustace v Pivovarské restauraci.
Bližší informace: Pivovar Starobrno

 

VIDA! Science centrum Brno - Zábavní vědecký park

VIDA! je zábavní vědecký park, kde na návštěvníky čeká na ploše bezmála 5000 m2 přes 150 interaktivních exponátů, jako jsou kolo na laně, větrná bouře, vodíková raketa, apod. Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Součástí je i science show plná experimentů propojených do tematického celku v divadle vědy.
Bližší informace: VIDA!, video